Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Annual Food Agenda ile alışkanlarını ve dünyanı değiştir
08.11.2021
BÜLTENE AİT GÖRSELLER
Annual Food Agenda ile alışkanlarını ve dünyanı değiştir
 
Annual Food Agenda (AFA), Foodback - Impact Hub İstanbul ve EIT Food ortaklığında 11-12 Kasım 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek etkinlikte gıda sistemini daha iyi anlamamızı sağlamayı hedefliyor.

 
Annual Food Agenda programı bu yıl ilk defa Türkiye'de Impact Hub İstanbul'un yarattığı Foodback platformu tarafından EIT Food desteği ile gerçekleştirilecek. Foodback, AFA konferansı ile tüketicilerin gıda sistemini daha iyi anlamalarını sağlamak için gıdayla bağlantılı veya bağlantısız günlük ortamlarda; akademi, endüstri, üreticiler ve tüketiciler arasındaki etkileşimi teşvik edecek.
 
11-12 Kasım tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek Annual Food Agenda'da, “Dikey Tarım, Yok Olma Tehlikesindeki Sektörler, Yeni Doğan Sektörler, Atıksız Mutfak, Döngüsel Ekonomi” gibi konu başlıkları yer alacak. Programda sektör temsilcileri ile her başlık derinlemesine konuşulacak ve her oturumun çıktıları 2 günün sonunda katılımcılar ile paylaşılacak.
 
Program Güneşin Aydemir Buğday Derneği, Neriman Eralp Kalyoncuoğlu Anadolu Efes, Zafer Kızılkaya Akdeniz Koruma Derneği, Dr. Öğretim Üyesi Berat Haznedaroğlu Boğaziçi Üniversitesi, Cemre Torun Ruhun Doysun, Merve Gülistan MGA Tarımsal Danışmanlık, Aslı Elif  Tanuğur Samancı Bee'o Propolis, Berkay Tunalı Toprağın Uyanışı Belgeseli, Durukan Dudu Anadolu Meraları, Alican Karaca Bundle Kitchen, Ahmet Güney Plant Factory, Ayça Dündar SoluBlue, ve Duygu Yılmaz Biolive gibi alanında uzman kişilerin katkıları ile gerçekleşecek.
 
Daha fazla bilgi için: https://foodback.co/afa

İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
Garaj PR                
05447345221
ulasd@garajpr.com
 
Foodback Hakkında:
Impact Hub İstanbul'un yarattığı ve European Institute of Innovation & Technology (EIT) Food ağı tarafından desteklenen Foodback; tarım ve gıda yeniliklerini destekleyen, işbirliği & inovasyon (ortak inovasyon) platformudur. 2018 senesinden beri EIT Food CLC South'a bağlı EIT Food Türkiye Hub'ı olarak faaliyet göstermektedir.
  
EIT Food Hakkında:
Annual Food Agenda, EIT Food'un desteğiyle yürütülen bir iletişim projesidir. EIT Food, gıda sistemini daha sürdürülebilir, sağlıklı ve güvenilir hale getirmek için çalışan, Avrupa'nın önde gelen gıda inovasyon oluşumudur. Oluşum, Avrupa'nın dört bir yanından kilit sektör oyuncuları, yeni kurulan şirketler, araştırma merkezleri ve üniversitelerden oluşan bir konsorsiyumdan oluşmaktadır. Avrupa çapında inovasyon ve girişimciliği teşvik etmek için 2008 yılında kurulmuş bağımsız bir AB kuruluşu olan Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) tarafından kurulan sekiz İnovasyon Topluluğundan biridir.