Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Foodback girişimci desteklerine 2022’de de devam edecek
06.12.2021
BÜLTENE AİT GÖRSELLER
Bültene Ait Dosyalar

Foodback girişimci desteklerine 2022'de de devam edecek
 
2021 yılında 100 girişime ulaşarak 250.000 TL ödül dağıtan Foodback, yıl boyu toplam 11 program gerçekleştirerek 80 uzmanı konuk etti. Foodback'in kurucularından Tuğçe Ergün, “Herkesin sürdürülebilirliği konuştuğu bu dönemde sadece konuşmak değil, aksiyon almak önemli. Özellikle de gıda zinciri krizinin gittikçe arttığı görülüyor. Bu yüzden tüm kurumsal firmaları bu mücadelede aksiyon almaya davet ediyoruz. Bugün bir girişimcinin fikri, yarın dünyanın değişmesine yardımcı olacak” dedi.
 
Dünyada hızla artan küresel iklim krizinin tarım üzerine olan etkilerini azaltacak ve gıda kıtlığı gibi önümüzdeki dönemde karşımıza çıkacak sorunlara çözüm arayan girişimciler, Foodback ve EIT Food tarafından destekleniyor.
 
Impact Hub İstanbul'un oluşturduğu Foodback platformu, Türkiye'de daha iyi bir tarım ve gıda sistemi yaratabilmek adına EIT Food (AB İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü) Gıda Fonu tarafından destekleniyor.
 
Daha adil bir tarım ve gıda sistemi için yeni teknolojilerin hayata geçmesinin önemli olduğuna inanan EIT Food Hub Türkiye - Foodback ekibi, bu sene farklı aktörleri destekleyen birbirinden güçlü 11 etkinlik ve çalıştaya imza attı.
 
Alanında uzman kişileri doktora ve 60 yüksek lisans öğrencisiyle bir araya getirerek “Food System Skills (Gıda Sistemi Becerileri)” atölyesi gibi etkinlikler yapan Foodback ekibi, ayrıca doktora öğrencilerini Pınar, Coca-Cola gibi firmaların pazarlama ve Ar-Ge ekipleriyle bir araya getirerek, kariyer odaklı bir networking etkinliğiyle öğrenciler için gıda ve tarım sektörlerindeki farklı fırsatlarını öne çıkardı.
 
“Küresel iklim krizinin gıda üzerindeki etkisini nasıl en aza indiririz?” sorusunun yanıtının girişimcilerin, kurumların, STK'ların ve KOBİ'lerin bir araya gelerek çözüm getirecekleri bir ortak inovasyon alanı yaratmak olduğuna inanan Foodback ekibi; bunu gerçekleştirmek için hem kapasite geliştirici Etki Atölyesi düzenledi hem de 2021'in Şubat ayından itibaren gerçekleştirdiği Konuşuyoruz Serisi ile sektörün farklı yerlerindeki uzmanları, girişimciler ve öğrencilerle bir araya getirdi.
 
Yıl içerisinde Alternatif Protein, Alternatif Plastik ve Hack Your Application - Etkili Başvuru Yapma Atölyesi gibi birçok farklı başlıkta seminer ve atölye düzenleyen Foodback; daha iyi bir gıda ve tarım sistemi için çalışmalarına 2022 senesinde de devam edecek.
 
Foodback'in EIT Food işbirliği çerçevesindeki 2022 planları arasında; gıda ve tarım girişimcilerinin farklı kurumlarla iş geliştirmelerini desteklemek, Ar-GE odaklı çalışan ekiplerin girişimcilik dünyasıyla yakınlaşmasını sağlamak, gıda zincirindeki meseleleri gündeme taşıyarak tartışmaya açacak etkinliklere devam etmek ve öğrencilerin gıda ve tarım dünyasında farklı fırsatları keşfetmesini sağlamak bulunuyor.
 
İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
GARAJ PR
05447345221
ulasd@garajpr.com
 
Foodback Hakkında;
Impact Hub İstanbul'un yarattığı ve European Institute of Innovation &; Technology (EIT) Food ağı tarafından desteklenen Foodback; tarım ve gıda yeniliklerini destekleyen, işbirliği
ve inovasyon (ortak inovasyon) platformudur. 2018 senesinden beri EIT Food CLC South'a
bağlı EIT Food Türkiye Hub'ı olarak faaliyet göstermektedir.
 
EIT Food Hakkında:
Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT), Avrupa'nın yenilik kapasitesini güçlendirmek için 2008 yılında Avrupa Birliği tarafından oluşturulan bir AB organıdır. EIT, Avrupa Birliği'nin araştırma ve yenilik çerçeve programı olan Horizon 2020 programının bir parçasıdır.