Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Yeni Nesil Teknolojilerle Filo Yönetimi 2.0
18.06.2021
BÜLTENE AİT GÖRSELLER
 
Yeni Nesil Teknolojilerle Filo Yönetimi 2.0

 
Bağlantılı araç teknolojileri geliştiren Comodif ile yeni nesil araç takip ve filo yönetimi sistemleri geliştiricisi Fora yeni bir işbirliğine imza attılar. Artık filo yöneticileri hem sürücü davranışlarını kontrol edebilecek hem de yakıt tüketiminde %20'lere varan tasarruf sağlayabilecek. İki şirket Smart Fleet adını verdikleri bu çözüm ile yurtdışındaki pazardan da pay almayı planlıyor.
 
Yeni mobilite ekosistemine çözümler sunan bağlantılı araç teknolojisi şirketi Comodif, Fora Mobil Takip Sistemleri ile birlikte yeni nesil filo yönetimi deneyimi sunacak. Haziran ayında piyasaya sürülmesi planlanan Smart Fleet çözümüyle araçtan toplanan gerçek zamanlı verileri kullanarak sürücünün araç kullanımını analiz etmek, sürücü skorlaması yapmak ve sürücülere sürüş karnesi oluşturmak mümkün olacak.
 
Bu çözüm sayesinde şirketler yönetim paneli sayesinde filolarının tamamını tek bir platform üzerinden yönetebilecek ve oluşturulan raporlar ile çok yönlü analizler yapma şansına da sahip olacak. Masraf ve hak ediş modülleriyle şirketler, filolarının finansal takiplerini de aynı platformdan yapabilecek ve filodaki tüm araçların kimlik bilgilerine kolayca ulaşabilecek. Comodif'in geliştirdiği algoritma sayesinde yakıt maliyetlerinde yüzde 20'lere varan tasarruf yapabilmek mümkün olacak.
 
Comodif CEO'su Serdar Urçar, yeni işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “Türkiye'de araç takip sektöründe çok oyuncu var. Ancak araçların elektronik ağlarından anlık veri alıp, işleyebilen yeni nesil filo hizmetleri pazarı hala gelişmeye ve büyümeye çok açık. Yurtdışında yeni nesil filo hizmetleri daha yaygın olmakla birlikte yine de gidilecek çok yol var. Bu yüzden biz de Smart Fleet ile verdiğimiz kapsamlı hizmet sayesinde fark yaratacağız. Bu yaklaşımımız, dünya çapında da rekabet edebilecek boyuta ulaşmamızı sağlayacak. Yıl sonuna kadar ise 10 stratejik filo müşterisini ürünümüzle buluşturmayı hedefliyoruz.”
 
Fora Mobil Takip Sistemleri kurucusu Mert Serkan Işıklı, “Smart Fleet için Comodif ile bilgi birikimlerimizi paylaşarak güçlerimizi birleştirdik. Temelini, kendi ürünümüzün oluşturduğu Smart Fleet'te Comodif'in de katma değerli özellikleri yer alıyor. Hizmet sunduğumuz müşterilerin filo yönetimine harcadıkları zamanı minimuma indirerek, odaklarını esas işlerine çevirerek büyümelerini sağlayacağız. Ayrıca desteğe ihtiyaç hissettikleri her anda, bir tık uzaklarında olacağız.” dedi.
 
 
İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
Garaj PR                
05447345221
ulasd@garajpr.com
 
Comodif hakkında
Comodif, 2016 yılında Farplas kuluçka programında yenilikçi bir fikir olarak ortaya çıkmış, Farklabs hızlandırma programı ile ürünleşme ve ticarileşme aşamalarını tamamlamıştır. 2021 yılı başında ayrı ve bağımsız bir şirkete dönüşen Comodif, yeni mobilite ekosisteminde bağlantılı araç teknolojisi çözümleri sunmaktadır. Otomotiv ve Telekomünikasyon sektörlerinin liderleri ile bağlantılı mobilite pazarına öncülük eden ürünlerin, en uygun maliyetle ve çok hızlı bir şekilde Türkiye pazarına sunulmasını sağlamıştır. Bu ürünler sayesinde araç kullanma deneyimi zenginleşmekte, sürüş kalitesi artmakta ve yakıt optimizasyonu ile karbon ayak izi azalmaktadır. 2020 yılında Autotech Breakthrough Awards tarafından yılın bağlantılı araç teknolojileri şirketi seçilmiştir. Bunun yanı sıra yine 2020 yılında Fast Company Türkiye dergisi tarafından düzenlenen IOTAwards yarışmasının StartUp kategorisinde ikinci olmuştur.
 
Fora Mobil Takip Sistemleri hakkında
Fora Mobil Takip Sistemleri Bilişim Teknolojileri şirketi 2012 yılında %100 Türk sermayeli olarak , kurum ve kuruluşların verimliliğini artırmak, yeni nesil araç takip ve filo yönetimi sistemleri ile hem teknolojik hem de kaliteli hizmet almalarını sağlamak , Türkiye teknolojik  ürünler  pazarında yenilikçi bir oyuncu olmak , uzman kadrosu ile satış ve satış sonrası hizmetleri ile birlikte müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak ,çözümleriyle maksimum verimliliği sağlamak amacıyla kurulmuştur. Ürün ve çözümleriyle 5000'den fazla kurumsal müşteriye Türkiye geneline yayılmış servis ağıyla uçtan uca çözüm ve servis götürmektedir.