Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Agile Turkey Summit’in 10’uncusu gerçekleşti
25.11.2022
BÜLTENE AİT GÖRSELLER
Bültene Ait Dosyalar

Agile Turkey Summit'in 10'uncusu gerçekleşti
 
Agile Turkey Topluluğu, Türkiye ve bölge ülkelerin ilk ve en büyük Agile konferansı olan Agile Turkey Summit'in 10'uncusunu 24 Kasım'da gerçekleştirdi. “Geleceğin iş dünyasında Agile kavramının yeri ve önemi” temasıyla düzenlenen etkinlikte Agile yaklaşımlarını uygulayan dünyanın önde gelen şirketlerinden profesyoneller ve konusunda uzmanlaşmış konuşmacılar yer aldı.
 
Kâr amacı gütmeyen organizasyon Agile Turkey Topluluğu tarafından Türkiye'de Agile kültürünü yaygınlaştırmak ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen Agile Turkey Summit'in 10'uncusu, “geleceğin iş dünyasında Agile kavramının yeri ve önemi” temasıyla 24 Kasım'da çevrimiçi olarak gerçekleşti.
 
5 bine yakın katılımcı ile Agile sektörünün tanınmış isimlerini bir araya getiren etkinlikte Spotify modelinin yaratıcılarından Henrik Kniberg, Organize for Complexity kitabının yazarı Niels Pflaeging, Agile HR: Delivering Value in a Changing World of Work kitabının yazarı Natal Dank, Agile People - A Radical Approach for HR and Managers kitabının yazarı Pia-Maria Thoren, Visii Mortgage Kurucusu Tom Van Der Lubbe konuşmacı olarak yer aldı.
 
“Agile olmadan geleceğin iş dünyası sağlıklı işleyemez”
Agile'in “değişime uyum sağlamak” anlamını taşıdığını söyleyen Agile Turkey Product Owner Barış Bal, “Özellikle günümüzden geleceğe baktığımızda belirsizliğin çok fazla olduğunu görüyoruz. Pandeminin getirdiği değişimler, savaşlar, ekonomik gelişmeler, sosyo-kültürel sorunlar, iklim ve gıda ile ilgili yaşanan sıkıntılar gibi birçok konuda dengeli olmayan bir zamandan geçiyoruz. Dolayısıyla bu durumlar şartların çok hızlı değiştiği bir ortam yaratıyor. İşte tam bu noktada Agile kavramı devreye giriyor. Gelişim zihniyetine -yani kültürel olarak Agile hareket edebilen- sahip şirketler, kurumlar, organizasyonlar bu türbülanslı zamanları çok daha sağlıklı atlatabilecekler. İşte bu yüzden Agile olmadan geleceğin iş dünyasının sağlıklı işleyişinden söz etmemiz açıkçası çok mümkün değil” dedi.
 
“Genç nesilleri Agile kültürüyle tanıştırmak istiyoruz”
10 yıldır Agile kültürünü yaygınlaştırmak ve farkındalığı artırmak için çalıştıklarını belirten Barış Bal, “Bu kültürün, hatta terimin bilinirliği çok azken şimdi iş dünyasının en popüler konularından biri haline geldi. Dolayısıyla Agile Turkey'e olan ilgi ve katılım her geçen yıl katlanarak arttı. Özellikle genç nesilleri geleceğin iş dünyasıyla, Agile kültürünün varlığıyla tanıştırmak ve karşılamak istiyoruz. Agile'a ilgi duyan herkesin bir araya geldiği, birbirinden öğrendiği, bildiklerini paylaştığı bir bilgiseli yaratmak en önemli amaçlarımızdan biri” ifadelerini kullandı.
 
Etkinliğin bu yılki sponsorları arasında ACM, DFDS, FORD OTOSAN, ALL4AGILE, TÜRKTRAKTÖR, ALMBASE TEKNOLOJİ, KOÇFİNANS, OBSS, SCRUM.ORG, AGILE SPACE ve HOP yer aldı.
 
İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
GARAJ PR
05447345221
ulasd@garajpr.com
 
Agile Turkey Topluluğu hakkında
Agile Turkey, 2009 yılında kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olarak kurulmuştur. Vizyonu, Agile kültürünü yaygınlaştırmak ve farkındalığı artırmak için ekosistemin nabzını tutarak yeni pratikler geliştirip, ilham vermeyi hedefleyen global bir topluluk olmaktır. Çeviklikle ilgili bilgi ve deneyimleri paylaşmak üzere ücretsiz buluşmalar, seminerler ve atölyeler düzenleyen Agile Turkey, 2013 yılından itibaren Agile Turkey Summit'i uluslararası bir etkinlik olarak gerçekleştirmektedir.
https://summit.agileturkey.org/