Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Atık yönetimi alanına yenilikçi bir yaklaşım getiren Evreka Hollanda pazarına açılıyor
29.06.2022
BÜLTENE AİT GÖRSELLER
Bültene Ait Dosyalar

Atık yönetimi alanına yenilikçi bir yaklaşım getiren Evreka Hollanda pazarına açılıyor
 
Daha yaşanabilir bir dünya için yola çıkan Evreka, global ölçekte kazandığı birikimleri Türkiye'de uyarlayarak önemli markalarla projeler geliştirmeye devam etmeyi ve özellikle atıkların ve atıl ürünlerin değerini koruyarak daha anlamlı yönetilmesini sağlamayı amaçlıyor.

Singapur'dan ABD'ye 20'yi aşkın ülkede atık yönetimi ve geri dönüşüm sektörünün küresel liderleriyle çalışan Evreka, geçtiğimiz ay düzenlediği tanıtım toplantısı ile Hollanda pazarına hızlı bir giriş yaptı. Sürdürülebilir bir gelecek için son yılların en kritik konuları arasında yer alan iklim krizi ve kaynak sorununu atık ve atıl ürünlerin yönetimiyle çözmeyi hedefleyen Evreka, alanının öncülerinden olmak için emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl gelirlerini yüzde 80 artıran ve yurt dışı gelirlerini üç katına çıkaran Evreka, bu büyümeyi sene sonunda gelen 2,2 milyon dolarlık yatırımla taçlandırdı ve yeni global hedefler koydu.
 
Tüm atık yönetimi ve geri dönüşüm sürecini dijitalleştirmek için bulut tabanlı kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımları geliştiren Evreka'nın CEO'su Umutcan Duman, pek çok pazarda fark yaratan çözümlerinin Hollanda pazarını daha da ileri taşımak için büyük önem taşıdığını ifade etti. Hollanda'da güzel geri bildirimler de aldıklarını anlatan Duman, “Kısa süre önce ofis açarak faaliyet göstermeye başladığımız Hollanda'da atık yönetimi alanına yenilikçi bir yaklaşım getirdiğimiz için pek çok paydaştan tebrik aldık. Hollanda gibi Avrupa'da, hatta dünyada atık yönetimi konusunda hemen hemen ilk otomasyon çözümlerini sunmuş bir ülkede bu bildirimleri almak bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı” dedi.
 
Atık yönetimini aynı zamanda bir kaynak yönetimi olarak ele alan Evreka'nın Hollanda pazarına yönelmesindeki motivasyonlardan en önemlisi Hollanda'da döngüsel ekonomi ve sürdürülebilir kalkınma alanında son teknoloji geri dönüşüm uygulamalarının ileri aşamalarda yer alması. Sürdürülebilirlik ve atık yönetimi ilişkisinin sağlam temellere dayandığı Hollanda pazarının, Evreka'ya atık yönetim sektörünün birikimlerinden faydalanması ve değerli sonuçlar elde etmesi için güzel bir zemin sunması amaçlanıyor.
 
Dijital ve sürdürülebilir atık yönetimi çözümlerini Hollanda yasalarına ve müşterilerin değişken taleplerine göre güncellenebilir hale getiren Evreka, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik bazlı talepleri de değerlendiriyor. Geçtiğimiz yıl 1 milyondan fazla elektronik atık ve geri dönüştürülebilir atık yöneten Evreka, atık problemini kökten çözmek için kararlı. Bu sayede yeşil ekonomiye geçiş ve iklim krizinin etkilerini önlemek için önemli katkılar sunmayı hedefliyor.
 
Lansmana büyük ilgi: Evreka360
Lahey'de düzenlenen tanıtım etkinliğine kamudan ve özel sektörden yaklaşık 50 kişi katıldı.  Lansmanın önemli kısımlarından biri de farklı paydaşların ihtiyaçlarına göre hazırlanan canlı demo oturumlarıydı. Kapsamlı, çevre dostu, adil ve şeffaf hizmetlerin Hollanda pazarındaki ihtiyaçlara nasıl adapte edilebileceğini gösteren demolar, katılımcılardan büyük ilgi gördü.
 
Önemli isimlerle de birebir görüşme fırsatı yakalayan Evreka, global ihtiyaçlara yönelik verimli bir tartışma ortamı sundu. Lansmanda ve sonrasındaki çıktılar, Hollanda stratejilerine olduğu kadar Türkiye'de yapılabileceklere de ilham kaynağı oldu.
 
Türkiye için yeni projeler yolda
Çözümleriyle 2050'deki net sıfır karbon hedeflerine ulaşmayı hızlandıran ve sürdürülebilirliğin üç ayağını da destekleyen Evreka, yeşil ekonomi ve sıfır atık hedefleri için ideal ürünleri sunuyor. Bunun en somut örneği ise Evreka çözümlerinin 2021 yılı boyunca 22 milyon kilogram hacminde karbon emisyonunu önlemesi. İnovatif teknolojinin sosyal ve ekonomik etkiler yaratacak şekilde kullanılması ve global deneyimlerle birleşimi, Türkiye'deki sektörün odağını da sadece karlılık olmaktan çıkarıyor. Her açıdan tasarruf sağlayan ve müşteri odaklı çözümleri hizmet olarak sürdürülebilirlik vizyonuyla birleştiren Evreka, Türkiye'deki atık yönetimi ve geri dönüşüm sektörünü de daha ileri taşımayı hedefliyor.
 
İlgili Kişi:  
Ulaş Dağlıoğlu  
Garaj PR                  
05447345221  
ulasd@garajpr.com
   
Evreka hakkında  
Tüm atık yönetimi ve geri dönüşüm sürecini dijitalleştirmek için bulut tabanlı ERP yazılım ve donanımları sunan SaaS şirketi Evreka, müşterilerine operasyonel mükemmellik ve verimlilik sağlamak amacıyla son teknoloji yazılım ve donanım çözümleri sunuyor. Varlık yönetiminden tesis yönetimine kadar birçok faaliyeti dijitalleştirerek küresel atık yönetimi sektöründe lider bir rol oynuyor. 46 iş ortağıyla birlikte 40'tan fazla ülkede faaliyet gösteren Evreka, yazılım ve donanım yeniliklerini kullanarak entegre bir platform geliştirmenin yanı sıra daha sürdürülebilir ve dijital bir süreç yönetimi için dünyanın her yerindeki atık yönetimi şirketleri, yerel yönetimler ve belediyelerle işbirliği içinde çalışıyor. https://evreka.co/tr/