Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Eda Zamanpur’un bireysel sanatçı NFT sergisi Animal Babes başladı
10.03.2022
BÜLTENE AİT GÖRSELLER
Eda Zamanpur'un bireysel sanatçı NFT sergisi Animal Babes başladı

Türkiye'nin ilk bireysel sanatçı NFT sergisi Animal Babes Kalao.io üzerinden satışa çıktı

 
Özgürlükçü ve başkaldırı ruhundan ilham alan, kadının vahşiliğini ve anaçlığını doğadaki ruhla birleştiren, tasarımcı, ressam, iç mimar Eda Zamanpur'un resim sergisi Animal Babes 8 Mart'ta sanatseverle buluştu. Sky Meta Solutions ortaklığında ve Silk and Cashmere'in katkılarıyla gerçekleşen sergide LG OLED teknoloji sponsorluğunu üstlendi. Animal Babes koleksiyonunun gelirinin yüzde 20'si TEV'in Üstün Başarı Sanat Burslarında kız öğrencilere bağışlan.
 
8 Mart akşamı açılışı gerçekleşen sergiye Bensu Soral Baş, Duygu Özaslan, Mahmut Orhan, Caner Erdeniz ve Batuhan Begimgil gibi tanınmış isimler katıldı. Ayrıca sergiye katılan sanatseverler sergideki koleksiyondan satın alarak bu anlamlı projeye destek verdiler. Yoğun ilgi gören açılışta, sergideki eserlerin yüzde 50'den fazlasının satışı gerçekleşti.

Sergide satışı gerçekleşen ürünlerin gelirinin yüzde 20'sinin TEV'in Üstün Başarı Sanat Bursuna bağışlanması sayesinde, genç kız öğrencilere destek sağlanarak sanata teşvik edilmesi hedefleniyor. 8 Mart akşamı satın alınan eserlerden bazıları yeniden değerlenerek tekrar satışa çıktı. Proje kapsamında Animal Babes koleksiyonu satışlarından elde edilen gelirle TEV'e bağış devam edecek.
 
Eda Zamanpur'un ve Türkiye'nin ilk bireysel sanatçı NFT sergisi olan Animal Babes
16 Mart'a kadar Hazal Özkan Art sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
 
8-16 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Eda Zamanpur, “Türkiye'de sanat ve sosyal faydayı bir araya getiren NFT çalışmalarıyla özelleşen ilk ekip olarak ikinci projemizi 2022'nin ikinci yarısında gerçekleştirmeyi planlanıyoruz. Animal Babes eserlerini satın alanların hem ikinci projede öncelik hakkı olacak hem de sürprizlere sahip bir grup olacak” dedi.
 
Editöre Not: Tüm görsellere ulaşmak için aşağıda bulunan linki kullanabilirsiniz.
https://0download2021.s3.eu-west-1.amazonaws.com/10032022/ab10032022.zip

 
Eda Zamanpur kimdir?
Güzel sanatlar lisesi resim bölümüne birincilikle giren ve sonrasında Marmara Üniversitesi, Işık Üniversitesi gibi en başarılı güzel sanatlar fakültelerinin iç mimarlık bölümlerini dereceyle kazanan Eda Zamanpur, tam burslu olarak Yeditepe Üniversitesi Mimarlık fakültesi iç mimarlık bölümüyle eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarında içerisinde Milano Nuova Accademia di Belle Arti'nin de bulunduğu çeşitli sertifika programlarına katıldı. Londra'da kısa dönem dil eğitimi aldı. Üniversite eğitimi sırasında Hong Kong'a, Uzak Doğu kültür ve sanatını incelemek adına uzun bir seyahat yaptı. Bu dönemden sonra resim yapma kararı aldı.
2017-2019 yılları arasında Antalya'da iç mimari projeler üzerine çalıştı. 2019 yılından bu yana farklı tekniklerde resim ve illüstrasyon çalışmaları yaptı. Kolektif akademi, Beykent Üniversitesi gibi çeşitli eğitim kurumlarında iç mimari, perspektif, iç mimarı proje konsept çalışmaları, sulu boya gibi farklı başlıklar altında online dersler verdi. Çeşitli otel ve kafelerde büyük ebatlarda duvar resmi çalışmaları, marka ve dergilerle illüstrasyon çalışmaları, işbirlikleri ve atölyeler yapmaya devam eden Zamanpur, aynı zamanda kişisel atölye çalışmalarına ve dijital sanat projelerine devam ediyor.
https://www.animalbabes.io/en
 
İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
Garaj PR                
05447345221
ulasd@garajpr.com