Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Kar gibi yumuşak kaşmir hissi
09.01.2023
BÜLTENE AİT GÖRSELLER
Bültene Ait Dosyalar

Kar gibi yumuşak kaşmir hissi
 
Kaşmir ve ipekle yaratılan özgün tasarımlarıyla 30 yıldır Türkiye ve dünyada tutkuyla sevilen Silk and Cashmere, ilhamını İrlanda'nın Aran Adalarından aldığı, saç örgülü ürünlerin ön plana çıktığı yeni koleksiyonu Bembeyaz'ı modaseverlerin beğenisine sundu. Kaşmir triko işçiliğinin eşsiz, zamansız, zarif ve bir o kadar da modern parçalarından oluşan “Bembeyaz” koleksiyonunda, kış tatili için birbirinden çarpıcı parçalar yer alıyor.
 

1992'den dünyanın en değerli dokularından olan kaşmir ve ipekten yaratılan tasarımlarıyla öne çıkan Silk and Cashmere, ilhamını Aran Adalarından aldığı yeni koleksiyonu Bembeyaz'ı modaseverlere sunuyor.
 
Marka, İrlanda'nın Aran Adalarındaki balıkçı köylerinde 100 yılı aşkın süredir eşlerini çetin okyanus soğuğundan korumak isteyen kadınların, şans ve güven getirdiğine inanarak ördükleri balıkçı yaka saç örgü kazaklardan esinlenerek oluşturduğu yeni koleksiyonuyla 2023'e bembeyaz bir giriş yapıyor.
 
Bembeyaz bir kış rüyası
Koleksiyonla ilgili açıklama yapan Silk and Cashmere Kreatif Direktörü Yasemin Zamanpur, “Şehir hayatına adapte ederek kullanılan, çeşitli örgü oyunlarının hareketlendirdiği kış koleksiyonumuz, moda tutkunlarına kış tatili için birbirinden çarpıcı parçalar sunuyor. Kaşmir triko işçiliğinin eşsiz, zamansız, zarif ve bir o kadar da modern parçalarının yer aldığı Bembeyaz, bir kış rüyasına dönüşüyor” dedi.
 
Silk and Cashmere Bembeyaz koleksiyonu silkandcashmere.com ve Silk and Cashmere mağazalarında modaseverleri bekliyor.

İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
GARAJ PR
05447345221
ulasd@garajpr.com

Silk and Cashmere hakkında
1992 yılında kurulan Silk and Cashmere, dünyada sadece saf kaşmir, saf ipek ve karışımlarında özelleşen ilk ve tek markadır. Kaşmirin anavatanı olarak kabul edilen İç Moğolistan'dan yüksek kaliteli, sertifikalı kaşmir ve ipeği kullanarak zamanın ötesinde koleksiyonlar sunmaktadır. İlk mağazasını Zürih'te açan ve yurt dışında da faaliyet gösteren Silk and Cashmere, erkek giyim, kadın giyim, aksesuar, ev tekstili ve her sene ürün gamına yenilik kattığı koleksiyonlarıyla son 30 yıldır dünya çapında kaşmir severlerle buluşmaktadır. Girişimcilik ve marka alanında ulusal ve uluslararası 50'ye yakın ödül alan marka, akademi dünyasında defalarca tez konusu vaka çalışması olmuştur. Silk and Cashmere, kadın emeğini değerlendirme, kadın girişimciliğini destekleme, kadına şiddete karşı çıkma ve evrensel insan haklarına sahip çıkmaya yönelik duruşu ve bu konulardaki etkin sosyal sorumluluk projeleriyle her zaman dikkat çekmiştir.
https://silkandcashmere.com/