Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Labrys 2022’de yüzde 30 büyüyecek
18.01.2022
BÜLTENE AİT GÖRSELLER

Labrys 2022'de yüzde 30 büyüyecek
 
2021 yılını yüzde 46 brüt gelir büyümesi ile tamamlayan Labrys yeni ülkelere proje yapmaya devam ediyor. Pandemi döneminden çıkmaya çalışan ülke ve endüstrilerde teknolojik dönüşümün önceliklendirilmesiyle şirketin son beş yıllık brüt gelir büyümesinde 11 kat artış gerçekleşti.
 
Kitle pazarlaması, pazarlama otomasyonu ve müşteri deneyimi alanlarında strateji geliştiren ve uygulamalar arasında köprü kuran Labrys, 2021 yılını yüzde 46 brüt gelir büyümesi ile tamamladı. Son beş yıllık brüt gelir büyümesi 11 kat olan şirketin karlılığı ise geçen yıla oranla USD bazında yaklaşık yüzde 15 büyüdü. Ekip daha uluslararası hale gelirken çalışanları arasına Tunus, Ürdün, Bosna Hersek olmak üzere farklı ülke ve bölgelerden ekip üyeleri katıldı. Saraybosna'da da yeni bir ofis açan Labrys 6 dil konuşabilen bir organizasyona dönüştü. Hizmet alanına 2 ülke daha ekleyen Labrys, 6 yeni müşteri ile çalışmaya başlayarak 2021 yılını hedeflerinin üzerinde kapattı.
 
Labrys Yönetici Ortağı Sinan Günal konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Sektörel olarak baktığımızda ise 2021 yılında pazarlama ve müşteri deneyiminin dönüşümü için yapılan çalışmaların arttığını görüyoruz. Pandemi döneminden çıkmaya çalışan ülke ve endüstrilerde teknolojik dönüşümün önceliklendirildiğini net olarak gördük ve yaşadık.”
 
Labrys 2022 yılında en az yüzde 30 büyümeyi planlıyor. Yeni ülkelerde proje yapmanın yanı sıra ekibini de yüzde 25 oranında büyütmeyi hedefliyor.
 
Sinan Günal değerlendirmelerine şöyle devam etti: “Pandemi kurumların çoktan gerçekleştirmiş olması gereken birçok süreç ve yaklaşım dönüşümünü hızlandırdı. Henüz bunları yapamayanlar tabii ki var. Önümüzdeki dönem markaların geride kaldıkları bu dönüşümleri hızla gerçekleştirme zamanıdır. Diğer taraftan müşteri deneyimi ve pazarlama alanında dönüşümün başlamış olmasının yanı sıra yatırımların yapılması yeter şart değil, gerek şarttır. Asıl yolculuk bundan sonra başlıyor. Yapılan yatırımlar ile sıra dışı bir deneyim yaratabilmek için hem insan kaynağına hem de organizasyonel yapıdaki açıkları ve hataları gidermeye vakit harcamak gerekecek. Labrys olarak müşterilerimizin insan kaynağı yetkinliklerini artırmak için verdiğimiz düzenli servislerin yanı sıra kendi içimizde ürün geliştirmesek de müşteri deneyimi ve pazarlama alanında teknoloji, ürün ve hizmet geliştiren kurumlarla çeşitli işbirlikleri ile bu yolculuğu da başlattık. Özellikle 2022 içinde bu işbirliklerinden bazılarını yatırım yaptığımız kardeş şirketlere de dönüştürmek istiyoruz.”
 

İlgili Kişi:     
Ceren Moral Aru, Garaj PR  
ceren@garajpr.com   
0533 9214353    
  
Labrys hakkında  
Labrys, kitle pazarlaması (audience marketing), pazarlama otomasyonu ve müşteri deneyimi alanlarında strateji geliştiren ve uygulamalar arasında köprü kuran, pazarlama ve işletme bilgisini, teknoloji bilgisi ve yetenekleriyle harmanlayan yeni nesil bir danışmanlık şirketidir. 2013 yılında kurulan Labrys'in Dubai, İstanbul ve Saraybosna'da ofisleri bulunmaktadır. Labrys, teknoloji ve profesyonel hizmet danışmanlarından oluşan geniş ekibi ile Orta ve Doğu Avrupa, Türkiye, Afrika, Rusya bölgesi ve Ortadoğu'da dijital dönüşüm, müşteri deneyimi, pazarlama ve reklam teknolojileri alanlarında müşterilerinin iş ortağı olarak hareket etmektedir.   
Müşteri deneyimi dönüşümü alanında stratejik danışmanlık, teknoloji seçimi ve uygulanması ile kurulum sonrası stratejik servisleri sayesinde en karmaşık pazarlama dönüşüm projelerini başarıyla gerçekleştiren Labrys, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında art arda üç yıl "Oracle CX Cloud Partner of the Year" ödülüne layık görülmüştür. Oracle, Google, Tealium, Adform, Cake Technologies ve dikey uzmanlığı olan farklı teknoloji sağlayıcılarla iş ortağı olan Labrys, CIO Applications Europe Dergisi tarafından 2020 yılı Top 10 Oracle Çözüm Sağlayıcısı, CEOViews Dergisi tarafından da 50 Most Innovative Companies to Watch in 2021 olarak seçilmiştir.  www.labrys.global