Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Makswin’e 8 milyon TL’lik yatırım
17.01.2022
BÜLTENE AİT GÖRSELLER
Bültene Ait Dosyalar

Makswin'e 8 milyon TL'lik yatırım
 
Koç Üniversitesi mezunları melek yatırım ağı Q Angels ile LEAP Investment ve beraberindeki melek yatırımcılar, Makswin'e 8 milyon TL yatırım gerçekleştirdi.
 
Dünyada bir ilk olarak Koç Holding şirketler grubu ve Koç Holding şirketler grubu dışından oluşan bir danışma kuruluna sahip Q Angels ile ağında farklı sektörlerde uzun yıllardır faaliyet gösteren tecrübeli iş insanları bulunduran bir ekiple erken aşama teknoloji girişimlerine akıllı sermaye sunan LEAP Investment ve ayrıca beraberindeki melek yatırımcılar Makswin'e yatırım gerçekleştirdi. Q Angels yatırımcıları arasında Q Angels Kurucu Üyelerinden Ayşe İnal, Kenan Yılmaz, Nesim Mizrahitokatlı ve Emre Yılmaz yer aldı. Q Angels ve LEAP Investment'ın yanı sıra, melek yatırıcımlar Burak Dayıoğlu ve Murat Tora da yatırımcılar arasında. 
 
Türk girişimciler Emre Kaya, Can Atuf Kansu ve Kerem Can Kaya tarafından 2017 yılında kurulan Makswin, Türkiye'de ve Amerika'da bulunan şirketleri aracılığıyla gayrimenkul sektörüne özel ürünler üretiyor. Makine öğrenmesi ve yapay zekaya dayalı uygulamaları sayesinde Makswin; emlak ofisleri, gayrimenkul danışmanları, banka ve sigorta şirketleri gibi kurumsal yapılara gelişmiş veri çözümleri sağlıyor.
Türkiye, Portekiz, İspanya ve İtalya pazarında gayrimenkul paydaşlarına rekabet avantajı sağlayan Makswin, 2022 yılında Avrupa pazarında yaptığı çalışmaları büyüterek Almanya ve Fransa pazarına da açılmayı planlıyor.
 
Makswin yatırımı hakkında açıklama yapan Q Angels Kurucu Başkanı Ayşe İnal, şunları söyledi: Ekim 2021'de kurduğumuz Q Angels'ın ilk yatırımını gerçekleştirmiş olmasından dolayı çok mutluyuz. 2022'de en az 6 yatırım yaparak başarılı girişimleri desteklemeyi hedefliyoruz. Makswin'in kurucu ekibi ve güçlü market potansiyeli bizim yatırım kararı almamızda oldukça etkili oldu. Teknolojinin gayrimenkul sektöründe ortaya çıkardığı yeni tanım Proptech sektörünün önümüzdeki dönemde hızla büyüyecek bir alan olduğuna ve Makswin'in bunu pazarda başarılı bir şekilde gerçekleştireceğine inanıyoruz.
 
2021 yılında kurulan LEAP Investment'ın ilk yatırımı olduğunu vurgulayan LEAP Investment CEO'su İmran Gürakan: “Dijitalleşmeyi her alanda görmeye başladığımız günümüzde, gayrimenkul sektöründe yüksek teknoloji çözümler sunan Makswin'in tecrübeli ekibinin aldığı bu yatırımla birlikte halihazırda sürdürdüğü başarısını daha hızlı ve dinamik bir şekilde artırarak globalde ölçeklendireceğine inanıyoruz. Ekosisteme ve ekonomiye katma değer sağlayacak yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.
 
İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
Garaj PR                
05447345221
ulasd@garajpr.com

 
Q Angels hakkında
Q Angels (Koç Üniversitesi Mezunları Melek Yatırım Ağı), Koç Üniversitesi lisans veya yüksek lisans programları mezunları tarafından, kâr amacı gütmeyen bir dernek olarak kurulmuş bir melek yatırım ağıdır. Koç Holding şirketleri tarafından desteklenen Q Angels, başlangıç aşamasındaki potansiyeli yüksek girişimciler ile sektöründe deneyimli yatırımcıları buluşturarak başarılı girişimler çıkmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. İlk defa danışma kurulu ile kurulmuş bir melek yatırım ağıdır.
www.qangels.org
 
LEAP Investment hakkında
Erken aşama teknoloji girişimlerine akıllı sermaye sağlama hedefiyle yola çıkan LEAP Investment; sağladığı sermaye, danışmanlık ve mentorluklar ile girişimcilerin gelişmelerine destek olmakta ve girişimcileri yakından takip etmektedir. Ayrıca, ağında bulunan deneyimli yatırımcılar girişimcilere sadece yurt içinde değil, uluslararası arenada da kendi tecrübeleriyle pazarlama ağı ve yönlendirme sağlamaktadır.
 
Makswin Gayrimenkul Teknolojileri hakkında
Makswin Gayrimenkul Teknolojileri PropTech (Property + Technologies) alanında 25 kişilik ekibiyle hizmet veren Türkiye ve Amerika'da şirketleri bulunan 2017 yılında kurulmuş bir teknoloji şirketidir.  3500'den fazla gayrimenkul paydaşına farklı dikeylerde özgün çözümler sunmaktadır. Gayrimenkul Danışmanlarına özel Fizbot ürünü, Kurumlara özel API tabanlı MData ürünü ile Türkiye haricinde Portekiz, İspanya ve İtalya'da hizmet verebilmektedir. 2022 yılında Avrupa varlığını güçlendirmeyi ve üçüncü yatırım turunu düzenlemeyi planlamaktadır.