Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Çerezlerin kullanımını ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM

HABERLER

Silk and Cashmere Reloved Cashmere koleksiyonuyla sürdürülebilirlik yolculuğuna devam ediyor
22.09.2022
BÜLTENE AİT GÖRSELLER
Bültene Ait Dosyalar

Silk and Cashmere Reloved Cashmere koleksiyonuyla sürdürülebilirlik yolculuğuna devam ediyor
 
Kaşmir ve ipekten yaratılan özgün ve zaman ötesi tasarımlarıyla 30 yıldır Türkiye ve dünyada tutkuyla sevilen Silk and Cashmere, çevreci, dönüştürülebilir, yüksek kaliteli ürünlerin yer aldığı yeni koleksiyonu Reloved Cashmere'i modaseverlere sunuyor.
 
1992'den dünyanın en değerli dokularından olan kaşmir ve ipekten yaratılan tasarımlarıyla öne çıkan Silk and Cashmere, tüketim çılgınlığının aksine, zamansız moda anlayışıyla geri dönüştürülmüş kaşmirden yepyeni bir koleksiyonu modaseverlerle buluşturuyor.  
 
“Doğuştan Doğal” mottosuyla marka tutkunlarına doğaya hayran ve doğayla uyum içinde olmalarını sağlayacak bir seçki sunan Silk and Cashmere, sürdürülebilirlik yolculuğuna yeni bir soluk getiriyor.
 
Geri dönüştülmüş kaşmir ile Merino yününün muhteşem uyumuyla oluşturulan Reloved Cashmere koleksiyonunda seçkin bir ürün yelpazesi sunuluyor.
 
“Sürdürülebilir moda akımının öncüsüyüz”
Silk and Cashmere CEO'su Ferhat Zamanpur, “Son yılların en önemli konularından biri sürdürülebilirlik, moda sektörünü de dönüştürüyor. Bugüne kadar kullan at anlayışının ve hızlı modanın hakim olduğu günümüz dünyasında artık sürdürülebilir moda anlayışı hızla yayılıyor. Artık çevreye, iklime karşı bilinçli, sürdürülebilir bir üretim modeline geçilmesi gerekiyor. Silk and Cashmere olarak Türkiye'de sürdürülebilir modanın öncülüğünü yapmaktan gurur duyuyoruz. Yeni koleksiyonumuzla geri dönüştürülmüş kaşmirden ürünlerimiz yer alıyor. Markamızın DNA'sında var olan, doğal malzememeler kullanma güdüsüyle tam 30 yıldır tüketicilerimize yüzde 100 doğal, insan doğasına dost, yenilenebilir, ekolojik hayata zarar vermeyen, çevreye duyarlı, doğada kendiliğinden doğal olarak yok olan koleksiyonlar sunuyoruz” dedi.
Silk and Cashmere Reloved Koleksiyonu'na ulaşmak için tıklayınız
 
İlgili Kişi:
Ulaş Dağlıoğlu
GARAJ PR
05447345221
ulasd@garajpr.com
 
Silk and Cashmere hakkında
1992 yılında kurulan Silk and Cashmere, dünyada sadece saf kaşmir, saf ipek ve karışımlarında özelleşen ilk ve tek markadır. Kaşmirin anavatanı olarak kabul edilen İç Moğolistan'dan yüksek kaliteli, sertifikalı kaşmir ve ipeği kullanarak zamanın ötesinde koleksiyonlar sunmaktadır. İlk mağazasını Zürih'te açan ve yurt dışında da faaliyet gösteren Silk and Cashmere, erkek giyim, kadın giyim, aksesuar, ev tekstili ve her sene ürün gamına yenilik kattığı koleksiyonlarıyla son 30 yıldır dünya çapında kaşmir severlerle buluşmaktadır. Girişimcilik ve marka alanında ulusal ve uluslararası 50'ye yakın ödül alan marka, akademi dünyasında defalarca tez konusu vaka çalışması olmuştur. Silk and Cashmere, kadın emeğini değerlendirme, kadın girişimciliğini destekleme, kadına şiddete karşı çıkma ve evrensel insan haklarına sahip çıkmaya yönelik duruşu ve bu konulardaki etkin sosyal sorumluluk projeleriyle her zaman dikkat çekmiştir.
https://silkandcashmere.com/